Galeria zdjęć na stronie fotografa

Profesjonalny fotograf na swojej stronie internetowej posiadać powinien galerię własnych zrobionych przez siebie zdjęć. Starannie wyselekcjonowane pozycje mają za zadanie pokazanie naszych najlepszych ujęć i umiejętności fotografa.

Galeria zdjęć jest przydatna – zdobi strony prywatne oraz dodaje informacji na stronach firmowych. Można ją stworzyć korzystając ze skryptów PHP oraz technologii Flash. Jest to łatwe rozwiązanie. Do tego celu można korzystać z SimpleViewer, Flash Photo Browser czy Photo Folio. Atutem ostatniego jest możliwość obsługiwania podkatalogów z fotkami. DfGallery jest darmowym rodzajem galerii, a WS-Slideshow działa również w trybie pełnego ekranu. FlashBased Galleries for Your Images pozwalają stworzyć znakomity pokaz slajdów. Godne polecenia oraz stosowania.

Trochę więcej o technologiach
Technologia Flash jest świetna do tworzenia galerii zdjęć. Galerie pozwalają na dynamiczne pokazywanie fotografii. Można kopiować pliki. Można też tworzyć galerie w JavaScript. Należy tylko dodać takie skrypty do danej strony internetowej i do dzieła. Do tego można dodać Lightbox JS, Litebox albo Slimbox. ThickBvox służy do wyświetlania zdjęć, tekstów oraz pełnych stron, które lokuje w tzw. Pływających ramkach. GreyBox działa podobnie do ThickBoxa. Highslide JS jest ciekawy i dynamicznie pokazuje fotki. Nie wolno zapomnieć o Shadowbox, Fancybox czy aplikacjach tworzących animacje – JonDesign’s Smooth Gallery lub TripTracker Slideshow.

Rozwiązania dla osób niecierpliwych także się znajdą
Osoby niecierpliwe mogą korzystać z systemów automatycznego tworzenia galerii na stronach internetowych. Może efekt nie jest świetny, ale łatwo używać takie właśnie modele i systemy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wirtualna Moda - Wdrożenie Design Studio